GDA w praktyce

Dzięki informacji GDA, układając swoją codzienną dietę, już nie trzeba zgadywać, co i w jakiej ilości należy jeść, aby pozostać w dobrym zdrowiu. Nie trzeba też prowadzić skomplikowanych obliczeń przy półce sklepowej. Wystarczy skorzystać z umieszczonej na opakowaniu informacji. Sprawdźmy to na przykładzie informacji o dostarczanej energii i soli

Przykład 1

Wiemy, że Wskazane Dzienne Spożycie (GDA) energii to 2000 kcal. Stanowi to 100% naszego dziennego zapotrzebowania. Kupując różne produkty, dzięki symbolom GDA będziemy mogli sprawdzić jaki procent naszego zapotrzebowania na energię pokrywają ich porcje.
Przykładowo nasz koszyk zawiera:

   
Przykład 2

GDA pomoże Państwu również dobrać produkty pod kątem indywidualnych potrzeb żywieniowych. Na przykład jeżeli zwracamy uwagę na zawartość soli (sodu) w potrawach:

Pizza Spaghetti

Jeżeli zdecydują się Państwo na produkt o wyższej zawartości soli, to należy zwrócić uwagę na jej zawartość w następnych produktach lub posiłkach, tak aby łączna ilość soli w dziennej diecie nie przekroczyła 6 gramów czyli ok. jednej małej łyżeczki.

Firmy wspierające program:
Patronat merytoryczny: Organizatorzy programu:
created by internet ART
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij